Matematik eğitiminin amacı temel matematik bilgisine sahip öğrenciler yetiştirmek ve lisansüstü çalışmalar yapmak yönünde hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, bağımsız düşünebilen, verilen problemi kavrayan ve karşılaştığı problemlere özgün ve farklı çözümler üretebilen, araştırma yapabilen, kapsamlı ve soyut düşünebilen mezunlar yetiştirmektir. Güçlü bir matematiksel altyapıya sahip, matematiksel düşünceyi benimsemiş, etik kurallara bağlı ve uluslararası düzeyde bilimsel araştırmalar yapabilecek ve gerek ülkemiz bilim hayatında, gerekse toplum ve iş yaşamında saygın yerler edinebilecek,   yeniliklere açık, görev bilinci olan sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

 

Ayrıca bölümümüz, Erasmus+  programıyla da yurt dışında anlaşmalı olan üniversiteler ile olan işbirliği  yardımıyla öğrencilerine geniş bir bilgi paylaşımı olanağı sağlamaktadır.

 

Matematiksel gelişimlerinin yanı sıra  bölüm öğrencilerinin gelişimleri ve matematiksel kültürlerinin geliştirmeleri için   öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Son Güncelleme: 2023-12-15 12:11:53
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2024